Bägare Joachim Dyring Hedemora 1763

442459

JOACHIM DYRING, bägare, silver, stämplad Hedemora 1763, invändigt samt delvis utvändigt förgylld, graverad dekor av akantus, kartuscher med graverade monogram, höjd 16,5 cm, vikt 276 g

Sliten förgyllning, mindre bucklor

Silver

Budhistorik (7 bud)
3092895
5 200
3092445
5 000
3087951
3087949
3 600
3084657
3 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.