Sideboard teak 1960-tal

442434

SIDEBOARD, teak, 1960-tal, troligen Danmark, underskåp med tre dörrar, överskåp med glasvitrin samt två skjutdörrar, höjd ca 90, 175x43 cm

Detta föremål är en del av vårt samarbete med Lexington Company och ingår i temaauktionen Antiques-to-be. Föremålet visas under tiden 23 februari - 28 februari hos Stockholms Auktionsverk på Nybrogatan 32 i Stockholm, öppettider visning måndag-fredag kl. 10-18, lördag kl. 10-16. Utlämning sker som vanligt hos Lauritz.com/Stockholms Auktionsverk på Slakthusgatan 22.

Delar av bakstycket saknas, bruksslitage, fläckar

Möbler, Skåp, byråer

Rum 14

Sideboard teak 1960-tal

Budhistorik (2 bud)

3098733
3096128

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.