Skål Song Kina

442425

SKÅL, lergods, Kina, Song (960-1279), vitgrön glasyr, Anhuadekor, diameter ca 16 cm, höjd ca 7 cm, träsockel medföljer

Slitage, repor

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Skål Song Kina

Budhistorik (15 bud)
3098399
1 800
3098142
1 700
3097551
1 600
3094034
3088926
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.