Vas Clobbered 1700-tal

442388

VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformad, "Clobbered", dekor av reserv med figurscen i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger samt guld, höjd ca 26 cm

Ursprungligen med lock, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Vas Clobbered 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

3090497
3089706
500
3089705

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.