Snusflaskor Kina

442386

SNUSFLASKOR, 5 st., porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, varav 2 st med märkning, höjd ca 6,5 - 8, 5 cm

En med glasyrslitage, en propp saknas

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Snusflaskor Kina

Budhistorik (17 bud)
3091037
4 200
3091042
4 200
3091037
3091039
3 800
3091037
3 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.