Skrivbord

442378

SKRIVBORD, 1800/1900-tal, sannolikt kolonialt arbete, bl a i ek med inlagd skiva, möjligen i skinn, blindträ på en av de främre lådorna med kinesiska tecken, höjd ca 73 samt 126x92 cm

Renoverad, kompletterad, nyckel saknas samt beslag, bruks- och åldersrelaterat slitage

Rum 6

Skrivbord

Budhistorik (2 bud)

3093274
3092109

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.