Dryckeskanna Axel Salomosen

442349

DRYCKESKANNA, silver, Axel Salomosen, Danmark, 1900-talets början, barockstil, infällt mynt med Gustav III, höjd ca 22 cm, vikt ca 1350 g

Proveniens: Rashammar

Silver

Monter 9

Dryckeskanna Axel Salomosen

Budhistorik (13 bud)
3098814
6 600
3098402
6 400
3098375
6 200
3098276
6 000
3098174
5 800

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.