Afrikansk mask

442302

DANSMASK, Yoruba, Gelede-sällskapet, Nigeria, skuret och bemålat trä, höjd 31cm, metallstativ medföljer

Lagningar, skador, sprickor

Etnografica

Rum 7

Afrikansk mask

Budhistorik (18 bud)
3090793
4 400
3095939
4 200
3090793
3095937
3 800
3090793
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.