Mary Leader

442288

MARY LEADER (England, 1800-tal), Chrysanthemums, signerad och daterad Mary Leader 1884, olja på duk, 54x39 cm

HISTORIK: Sannolikt är målningen utförd av konstnären Mary Eastlake (född ca 1852) gift 1876 med konstnären Benjamin Williams Leader (England 1831-1923)

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Mary Leader

Budhistorik (14 bud)
3095951
2 800
3095841
2 600
3095940
2 400
3095841
3095081

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.