Peru Moche

442232

KRUS, lergods, Peru, Moche, (ca 100-800 e. Kr.) i form av ansikte, höjd ca 19 cm

Nagg, slitage, sprickor i godset

Diverse

Monter 2

Peru Moche

Budhistorik (13 bud)
3092180
3 800
3092195
3 600
3092180
3 400
3091714
3 200
3075794

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.