Band från Hedvig Elisabeth Charlottas bibliotek

442213

BAND FRÅN HEDVIG ELISABETH CHARLOTTAS BIBLIOTEK, (Voltaire, F. M. Arouet de), Essay sur l´Histoire Générale, et sur led moeurs el l'esprit des nations depuis Charlemagne jusqua nos jours, 1757, vol I-VI, märkta med Hedvig Elisabeth Charlottas monogram under hertigkrona i guld

PROVENIENS: Hertiginnan Hedvig Elisabeth Charlotta av Holstein-Gottorp, sedermera drottning av Sverige

slitage, smärre skador

Böcker/Kartor, Historia

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (51 bud)
3099924
8 000
3101086
7 800
3099924
7 600
3095409
7 400
3099923
7 400

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.