Golvur gustavianskt

442135

GOLVUR, 1700-tal, gustavianskt, bemålat, träskuren dekor, höjd ca 208, 53x30 cm, pendel finns

Senare mässingsurverk, lod och nyckel saknas, senare bemålat, skador

Klockor/Ur

Golvur gustavianskt

Budhistorik (12 bud)
3088815
4 400
3088626
4 200
3088814
3088626
3 800
3088813
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.