Bordspendyl rokokostil

442110

BORDSPENDYL, 1900-tal, rokokostil, brons, krönt av putto, emaljerad urtavla med romerska och arabiska siffror, slagfunktion, höjd ca 44 cm, pendel finns

Urtavla med smärre skador, nyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 9

Bordspendyl rokokostil

Budhistorik (11 bud)
3098338
1 600
3098336
3098327
3097066
3097065
950

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.