Kandelabrar 1800-talets andra hälft

442097

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, för 5 ljus vardera, sockel och mittstock i sten, armar och ljuspipor i förgylld metall, behängda med olikslipade prismor, höjd ca 60 cm

Enstaka prismor saknas

Diverse, Belysning

Rum 2

Budhistorik (13 bud)
3090693
6 000
3090691
5 800
3090687
5 200
3090684
5 000
3090682
4 800

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.