Golvur 1700-tal

442033

GOLVUR, 1700-tal, svartmålad med bronserade dekor, skuren dekor, bär daterad 1777, höjd ca 212 cm, nyckel, pendel och lod medföljer

Slitage, lös list, ytskador, dekor del saknas

Klockor/Ur

Rum 19

Golvur 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

3082256
3077047

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.