Chiffonjé sengustaviansk

442010

CHIFFONJÉ, sengustaviansk stockholmsarbete, fanérad i mahogny, skiva i sten, brännförgyllda beslag i brons, fronten med hörnpelare krönta karyatider, översta lådan dragringar i form av lejonmaskaroner, fällbar klaff med bakomliggande lådinredning, nedre delen med skåp och tre lådor, avslut i form av lejontassar, höjd ca 136, 128x58 cm, nycklar finns

Fanérskador och lagningar, blekt, sprickor, ytskador

Möbler, Skåp, byråer

Rum 19

Chiffonjé sengustaviansk

Budhistorik (10 bud)
3084010
13 000
3080995
12 500
3081164
12 500
3080995
12 000
3080994
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.