Anita Fröding oljemålning

441999

ANITA FRÖDING (född 1942): "Sensommar prelude" ur sviten "Toner och tangenter", monogramsignerad, olja på duk, ca 81x100 cm, oramad
HISTORIK:Anita Fröding är en svensk konstnär och illustratör, utbildad vid Ecole National Superieure Des Beaux Arts, Paris, Konstfack samt Konsthögskolan i Stockholm. Hon finns representerad på bl a Nationalmuseum

Fack 36

Anita Fröding oljemålning

Budhistorik (8 bud)
3088003
3 400
3080059
3 200
3088002
3 200
3080059
3083886
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.