Bestick silver

441973

BESTICK, 62 dlr, silver, Österike/Ungern, 1900-talets början, bestående av: 6 matknivar, 6 matgafflar, 6 matskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 12 kaffeskedar, 6 efterrättsskedar, 12 serveringsbestick, 2 saltkar med skedar, vikt exkl knivar med stålblad ca 3050 g, i träschatull

Schatull med skador

Silver, Övriga silverföremål

Visas på begäran

Bestick silver

Budhistorik (6 bud)
3089143
11 000
3075892
10 500
3075892
10 000
3075643
1 700
3075406

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.