Allmogeskåp omkring 1800

441969

SKÅP, omkring 1800, furu, bemålat, ägarmonogram samt datering 1798, inrett med hyllplan, höjd 191, 108x48 cm, nyckel finns

Senare bemålat, senare underdel, skador och lagningar, låsdel saknas

Möbler, Allmoge

Rum 1

Allmogeskåp omkring 1800

Budhistorik (8 bud)
3092211
4 400
3092209
4 200
3092203
3092200
3 800
3092186
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.