Karmstol och taburett Empire stil

441894

KARMSTOLAR, 1 par, TABURETTER 1 par, empirestil, omkring 1900, beslag i brons, fanérade med mahogny, sitthöjd ca 48 cm

Blekt, slitage, skador, lagningar

Rum 22

Budhistorik (11 bud)
3089407
2 800
3084437
2 600
3078973
2 400
3078914
3078972

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.