Dosa orientalisk silver med ädelstenar

441791

DOSA, silver, orientalisk, 1900-tal, med lapiz lazuli, korall, turkos, granat samt aventurin, dekor av filigran samt granulater, vikt ca 80 g

Smärre bucklor

Silver, Övriga silverföremål

Monter 8

Budhistorik (11 bud)
3094030
3092477
750
3091697
700
3085644
650
3091665
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.