Kandelabrar fransk empire

441776

KANDELABRAR, 1 par, fransk empire, omkring 1820, för 5 ljus vardera, förgylld brons, dekor med tuppar, kannelerad stomme, höjd ca 45,5 cm

8 ljusmanchetter saknas, bruksslitage

Metall, Belysning

Monter 30

Kandelabrar fransk empire

Budhistorik (27 bud)
3087452
17 500
3087448
17 000
3087443
16 500
3087446
16 500
3087443
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 762 EUR, 2 002 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.