Papier-mch Japan

441763

FAT, papier-mch, Japan, 1800-tal, dekor av figurer samt pagoder i guld mot svart fond, diameter ca 42 cm

Slitage, kantskador

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Papier-mch Japan

Budhistorik (1 bud)

3087390
2017-02-20 21:09:02

2017-02-20 kl 21:22
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
1500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.