Chiffonje senempire

441761

CHIFFONJÉ, 1800-talets mitt, senempire, fanérad med pyramidmahogny, spiralvridna kolonner, pinjekottar, beslag i jugend, höjd ca 159, 105x48 cm, nyckel finns

Slitage, senare beslag, dekordelar med skador

Rum 5

Chiffonje senempire

Budhistorik (8 bud)
3071935
3071933
3071930
1 600
3071928
3071924

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.