Roger Pfund mixed media Hermann Hesse

441760

ROGER PFUND (Schweiz, född 1943): Hermann Hesse, signerad och daterad -77, blandteknik/collage/mixed media på papper, 145x104 cm;

Historik:
Hesse fick Nobelpriset i litteratur 1946

Budhistorik (8 bud)
3087405
15 000
3087404
10 000
3086309
5 600
3086305
3 400
3086051
3 200

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.