Lena Cronqvist Portfolio Ett drömspel

441732

LENA CRONQVIST (född 1938), Ett drömspel, portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist 57/170, bladstorlek 72x52,5 cm, text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Publicerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo

Ändringar/tillägg
Katalogtexten uppdaterad

Kundcenter

Budhistorik (10 bud)
3086826
13 000
3086655
10 000
3080636
8 400
3078148
7 200
3078075
6 200

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
17 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.