Kurd Tema

441712

KURD, östra Anatolien, 1800-talets mitt eller tidigare, 314x95 cm

KURD, east Anatolia, mid 19th century or earlier, 314x95 cm

Purchased in Turkey late 1980s

Provenance: Swedish private collection

Skador, hål lagningar, slitage, monterad på väv

Mattor/Textilier

Geijersgatan 14, Göteborg

Kurd Tema

Budhistorik (16 bud)
3091918
3 400
3093194
3 200
3091918
3093191
2 800
3091918
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.