Urnor Kina

441702

URNOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformade, dekor av figurscener i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 15 cm

Ursprungligen med lock, tillverkningsnagg

Orientaliskt, Porslin

Urnor Kina

Budhistorik (13 bud)
3086823
3086215
3086822
3086215
1 600
3086818

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.