Emaljarbete

441684

EMALJARBETEN, 7 dlr, Norge, omkring 1900, bl.a. silver, delvis förgyllt, David Andersen, guillocherad emalj i bl a koboltblått, bestående av: askfat, puderdosa i form av hänge, dosa, pennfodral i form av hänge, fat samt 2 knappar, askfatets diameter ca 8 cm

Emaljskador, fat utan stämpel och med delvis intryckt fot

Silver

Monter 9

Emaljarbete

Budhistorik (11 bud)
3095296
3097939
3095296
3095294
1 800
3095293
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.