Dosa emalj

441682

DAVID ANDERSEN, dosa, silver, guillocherad koboltblå emalj, delvis förgylld, invändigt med porslin, Norge, omkring 1900, diameter ca 9 cm

Bruksslitage, repor

Silver

Monter 9

Dosa emalj

Budhistorik (30 bud)
3099570
3 600
3101460
3 600
3099570
3 400
3101459
3 200
3099570

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.