Bengt Ruda fåtöljer

441672

BENGT RUDA, "563-037 Domstolsfåtöljen", fåtöljer, 1 par, NK, formgivningsår 1952, trästomme med klädsel i naturfärgad sadelgjord, ettikettmärkta "Nordiska Kompaniet", sitthöjd ca 37 cm

Bruksslitage, fläckar smärre skador

Rum 2

Bengt Ruda fåtöljer

Budhistorik (14 bud)
3094124
4 200
3094123
3094122
3 800
3094104
3 600
3094057
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.