Piero Fornasetti papperskorg

441631

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, omkring 1900-talets mitt, plåt, tryckt dekor med katt, mus och böcker, höjd ca 28, diameter ca 26 cm

Bruksslitage

Diverse, Design

Rum 7, Hylla 4

Piero Fornasetti papperskorg

Budhistorik (25 bud)
3086775
6 000
3086880
5 800
3086775
5 600
3086879
5 400
3086775
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.