Ljuskorna rokokstil

441602

LJUSKRONA, omkring 1900, rokokostil, stomme i mässing, 8-armad, behängd med olikslipade delvis röktonade prismor, elektrifierat, diameter ca 60, höjd 87 cm, prismor medföljer

Prismor saknas, nagg, slitage

Ändringar/tillägg
Lösa prismor medföljer, finns att avhämta vid kundtjänst

Belysning, Ljuskronor

Ljuskorna rokokstil

Budhistorik (39 bud)
3085570
9 800
3085569
9 600
3085563
9 400
3085567
9 400
3085563
9 200

Slutpris SEK:
9 800
987 EUR, 1 121 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.