Axel Nyström fasadritning

441568

AXEL NYSTRÖM (1793-1868): Fasadritning, "Fasaden åt Sjön", signerad A. Nyström och daterad 1857, akvarell, bladmått ca 62x94 cm

Historik: Axel Nyström var stadsarkitekt i Stockholms stad
1838-1863

Fläckar, veck, mindre revor

Konst, Teckningar, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 9, Vagga 2

Axel Nyström fasadritning
Budhistorik (7 bud)
3085029
3079584
3079583
3078222
650
3069381
500

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.