Häst Kina

441476

HÄST, lergods, 1900-talets andra hälft, Kina, polykromt glaserad, höjd ca 40, längd 43 cm

Smärre nagg och glasyrbortfall

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 5

Häst Kina

Budhistorik (11 bud)
3079413
1 300
3069693
3069693
3078290
750
3069693
700

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.