Tobaksburk Hällefors Bruk

441457

HÄLLEFORS BRUK, tobaksburk, 1800-talets första hälft, gjutjärn, daterad 1829, märkt "fumado bibendum elf I: Claesson 1829", bemålad, locket krönt av urna, locket invändigt märkt HF, höjd ca 24, 15x15 cm

Diverse

Monter 25

Tobaksburk Hällefors Bruk

Budhistorik (5 bud)
3070400
2 600
3085114
2 600
3070400
2 400
3085113
3070400

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.