Kinesisk bålskål

441435

BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-talets slut, dekor i emljfärger, kartuscher med bildmotiv, höjd 12, diameter 28 cm

nagg

Orientaliskt, Porslin

Kinesisk bålskål

Budhistorik (3 bud)

3084482
4 200
3072486
3070187

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.