Bordspendyl i förgylld brons

441361

BORDSPENDYL, 1800-tal, senempire, förgylld brons, flankerad av medeltida kung med krona i handen, urtavla med romerska siffror, höjd 38,5 cm

Slitage, ej funktionstestad

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Klockor/Ur, Metall

Rum 21

Bordspendyl i förgylld brons

Budhistorik (4 bud)

3074820
3072412
3070049
1 600
3069098

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.