Samling silver filigranarbete

441358

SAMLING SILVER, filigranarbete, 18 dlr, bl.a. skål med hänkel, 6 mugghållare samt skål med lock, riklig genombruten dekor, ostämplade, största diameter ca 22 cm, totalvikt ca 2300 g

Visst slitage, en äggkopp med skada

Silver

Monter 9

Samling silver filigranarbete

Budhistorik (10 bud)
3083586
6 000
3077248
5 800
3077248
5 200
3083366
5 000
3077248
4 800

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.