Skål i porslin Kina

441348

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, fyra karaktärers märke i botten, höjd ca 9, diameter 20 cm

Kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Skål i porslin Kina

Budhistorik (11 bud)
3085860
3082629
3082629
700
3081520
650
3076483
600

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.