Snedklaffsekretär 1700-tal barock

441234

SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-tal, barock, fanérade med olika trädslag bl.a. valnöt, jakaranda, ek, m.m., intarsia dekor, beslag i brons, höjd ca 106, 108x65 cm, nyckel finns

Senare beslag, slitage, sprickor, senare lås, fanerbortfall, lagningar

Rum 17

Budhistorik (8 bud)
3083814
8 000
3083813
4 600
3077068
3075969
550
3075147
500

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.