Väggpendyl sengustaviansk Wilhelm Pauli

441186

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, Wilhelm Pauli (verksam i Stockholm 1795-1809), förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror och märkt Wilhelm Pauli Stockholm, höjd ca 92, bredd 49 cm, pendel finns

Skador, lösa delar medföljer

Klockor/Ur

Rum 11

Budhistorik (7 bud)
3068357
4 400
3077688
4 200
3068357
3067264
650
3067136

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.