Margareta Hennix Gustavsberg kaffeservis

441174

MARGARETA HENNIX, "Figaro", kaffeservis, 30 + 12 dlr, Gustavsberg, 1970-tal, bestående av: 15 kaffekoppar med fat och 27 assietter, höjd ca 6 cm, assiett diameter ca 18 cm

Bruksslitage, medföljer 7 extra kaffekoppar

Keramik/Porslin

Budhistorik (9 bud)
3080711
3068813
3068812
850
3068811
3068810
750

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.