Märklin tåganläggning

441161

MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho , huvudsak 1950-tal, betående av ellok 3012, ånglok CM 800, bagagevagn 348/4, personvagn 348/1, resturangvagn 348/2, Esso tankvagn 334, öppen godsvagn 315, tippvagn 362, öppen godsvagn 4503, 55 raka skenor, 44 böjda skenor, 3 elektriska växlar, övergång 457, korsväxel, diverse anslutningsskenor, stoppbock, mm, bro samt kranvagn udda fabrikat medföljer, mestadels i fabriksförpackningar (enstaka med andra nummer)

Funktioner ej testade, slitage

Diverse, Leksaker

Visas på begäran

Märklin tåganläggning

Budhistorik (5 bud)
3071243
3 600
3086277
3 400
3071243
3070812
500
3070811

Slutpris SEK:
3 600
343 EUR, 386 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.