Olle Ängkvist pappersrelief

441151

OLLE ÄNGKVIST (1922-2006), Huvud - Pappersrelief, signerad och daterad Olle Ängkvist sept. -69, gouache på papperscollage i diorama, yttermått 54x44x9 cm

PROVENIENS: Första pris i Dagens Nyheters konstförenings lotteri 1969. I samma ägo sedan dess

Rum 22

Olle Ängkvist pappersrelief

Budhistorik (12 bud)
3081987
3 200
3081296
3081285
3081284
700
3081209
650

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.