Josef Ekberg vas

441109

JOSEF EKBERG, vas, stengods, signerad och daterad Gustavsberg 1918 J Ekberg, dekor i sgrafitto, höjd ca 36 cm

Mindre glasyrdefekter samt smärre nagg

Keramik/Porslin

Josef Ekberg vas

Budhistorik (17 bud)
3094728
2 800
3094727
2 600
3094727
3094726
1 900
3094726
900

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.