Stig Lindberg Solfågeln

441074

STIG LINDBERG (1916-1982): "Solfågeln", signerad och numrerad Stig L. No 294, atinerad brons på rektangulär sockel, höjd 26,5, längd 27 cm, broschyr medföljer

Konst, Skulpturer, Design

Stig Lindberg Solfågeln

Budhistorik (14 bud)
3080976
17 000
3079705
16 500
3075534
16 000
3079703
15 500
3075534
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 641 EUR, 1 863 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.