Ljuskrona droppformad

441057

LJUSKRONA, 1910/20-tal, stomme i förgylld brons, dekor av fascesstav, bockhuvuden, droppformad, behängd med prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 68 cm

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona droppformad

Budhistorik (32 bud)
3069742
19 000
3069738
18 500
3069507
18 000
3069737
18 000
3069507
17 500

Slutpris SEK:
19 000
1 813 EUR, 2 039 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.