Vas Kåge Gustavsberg

441048

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg, Argenta, grön glasyr, dekor av kvinnorfigurer och fiskar, signerad GUSTAVSBERG ARGENTA 1178 IV samt inpressat HANDDREJAD GUSTAVSBERG, höjd ca 35 cm

Fotring med gåvoinskription, lagning

Keramik/Porslin

Rum 19

Vas Kåge Gustavsberg

Budhistorik (11 bud)
3081497
3081225
3080337
1 900
3072533
1 800
3071497
1 700

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.