Vävnad föreställlande Kung Oscar I

441028

VÄVNAD, siden, 1800-tal, porträtt av Oscar I Sweriges och Norriges Konung, signerad L G Herngren 1846, K A Almgren Stockholm, krönt ram, ca 47x39 cm

Smärre skador, fläckar

Diverse

Fack 12

Budhistorik (15 bud)
3080632
1 700
3080395
1 600
3080442
1 600
3080395
1 400
3080247
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.